NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
I matematički osigurati Drugu ligu

Treće Hrvatska nogometna liga Istok

I matematički osigurati Drugu ligu

17.05.2018.

U slučaju nove pobjede, ovaj puta na domaćem terenu protiv Slavonije, Osijek II će i teoretski potvrditi ostvarenje svoga cilja.

Četiri su kola do kraja natjecanja u Trećoj HNL Istok, a momčad Osijeka II došla je nadomak ostvarenja svoga cilja. Naime, ukoliko u petak svladaju Slavoniju na domaćem terenu, Osječani će i matematički osigurati plasman u Drugu ligu, u koju ulazi prvak i drugoplasirani trećeligaš.

Poznato je da su Bijelo-plavi već dugo na samome čelu ljestvice i trenutno imaju sedam bodova prednosti ispred najbližeg pratitelja BSK-a iz Bijelog Brda i deset bodova više od trećeplasiranog Međimurja. Stoga je računica vrlo jednostavna. Ako Osijek II svlada i Požežane, izabranici Dine Skendera će biti nedostižni za Čakovčane, čak i da nakon ovoga kola više ne osvoje niti jedan bod, a Međimurje ostvari maksimalan učinak. 

Možda i teoretska potvrda titule 

Možda će Žaper i suigrači ovoga vikenda osigurati i titulu, što će ovisiti i o ishodu dvoboja u Varaždinu gdje se sastaju ugroženi Varteks i BSK. Ako bi gosti ostali bez ijednog boda, to bi značilo da je Osijek II punim pogotkom protiv Slavonije nedostižan i za Žuto-plave koji u pretposljednjem kolu gostuju u Donjem gradu.

Jasno je, dakle, kakav će Osječani imati motiv protiv „davljenika“ iz Požege koji je treći odostraga. Neupitna je razlika u kvaliteti i od domaćina se u petak na stadionu Olimpije (početak je u 17 sati, uz besplatan ulaz) očekuje da i ovaj puta potvrdi status favorita te ostvari još jednu pobjedu u nizu koji je ovoga proljeća zaista impresivan. 

HT Prva liga

1.Dinamo11+1527
2.Osijek11+1423
3.Lokomotiva11+1322
4.Gorica11+219
5.Rijeka11+517
6.Slaven Belupo11-212
7.Hajduk11-511
8.Inter-Zaprešić11-1110
9.Istra 196111-128
10.Rudeš11-192

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo

Istra 1961 - Osijek

Aldo Drosina, 27.10.2018. 17:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo

Rudeš - Osijek 1:4

Nogometni stadion Zagreb, 20.10.2018. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti