NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Za potvrdu prvog mjesta

Treća HNL Istok ulazi u završnicu

Za potvrdu prvog mjesta

26.05.2018.

Vodeći Osijek II gostuje kod trećeplasiranog Međimurja, što bi mu mogao biti i najveći izazov polusezone.

U prošlom kolu Treće HNL Istok definitivno je potvrđeno da će nogometaši Osijeka II iduće sezone igrati u drugoligaškom društvu. To su i matematički osigurali visokom pobjedom nad Slavonijom od 5:0, a realno je očekivati da će Bijelo-plavi u završnici prvenstva potvrditi i svoje prvo mjesto koje ne ispuštaju otkako su ga preuzeli početkom drugog dijela sezone.

Drugoplasirani BSK i dalje zaostaje sedam bodova, a do kraja su još tri kola i sve bi moglo biti i teoretski riješeno, što se tiče titule, već ovoga vikenda. U Bijelom Brdu gostuje Belišće i realno je očekivati da će BSK osvojiti sva tri boda, a ukoliko bi još jednu pobjedu u svom nezaustavljivom nizu ostvarili i Osječani – osigurali bi naslov i prije derbija s prvim, zapravo i jedinim pratiteljem.

U studenom je bilo – odlično!

Osijek II će možda baš ove subote biti na svom najvećem proljetnom iskušenju. Skenderova momčad gostuje u Čakovcu kod Međimurja koje zauzima treće mjesto s 13 bodova zaostatka za neuhvatljivim liderom i šest bodova manje u odnosu na BSK što još može biti dostižno. Zanimljivo je da je naš trećeligaš najbolju utakmicu u prvom dijelu Prvenstva odigrao baš protiv Međimurja. Bilo je to sredinom studenoga prošle godine, kada je u Donjem gradu rezultat bio 5:1.

Tada je dvostruki strijelac u osječkim redovima bio „posuđeni“ Mirko Marić, dok su jednom suparničku mrežu pogađali Čikvar, Mišković i Rajić. Možda u Čakovcu i samo jedan gol bude dovoljan za novi trijumf, a to bi onda značilo i konačnu potvrdu prvog mjesta. 

HT Prva liga

1.Dinamo10+1224
2.Osijek10+1120
3.Lokomotiva10+1119
4.Rijeka11+517
5.Gorica10+116
6.Slaven Belupo10-112
7.Hajduk10-311
8.Inter-Zaprešić11-1110
9.Istra 196110-98
10.Rudeš10-162

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo

Rudeš - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 20.10.2018. 15:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo

Hajduk - Osijek 0:2

Gradski stadion Poljud, 07.10.2018. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti