NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Sezona značajnih promjena

Početak priprema nogometaša Osijeka II

Sezona značajnih promjena

11.07.2018.

Osječani će prilično izmijeniti momčad na što ih obvezuje i pravilo o samo petorici igrača starijih od 21 godine

Okupili su se i nogometaši Osijeka II koji će sljedeće sezone igrati u drugoligaškoj konkurenciji. Stručni stožer je počeo raditi s dvadesetak igrača, među kojima je bilo i novih lica koji su stigli na probu u redove Bijelo-plavih, pa je uvodni tjedan rada označen kao selektivni.

Bitno je napomenuti da će pri sastavljanju momčadi važnu ulogu imati pravilo HNS-a da u zapisniku za svaku službenu utakmicu Druge hrvatske lige može biti najviše petorica igrača starijih od 21 godine. To se odnosi isključivo na klubove koji imaju svoju B momčad kao što su Osijek, Dinamo i Hajduk, pa i Osječani, dakako, vode računa o tomu…

Bit će dosta novih lica

Stoga ne čudi da je s nekim dosadašnjim igračima, koji su prešli spomenutu dobnu granicu, raskinuta suradnja i da im je omogućen prelazak u druge sredine. Primjerice, Šalinović karijeru nastavlja u Zadru, Šimičić se vratio u redove BSK-a iz Bijeloga Brda, Pongračić je prešao u Đakovo Croatiju, R. Mišković i Klepač idu na posudbu u redove zagrebačkog Rudeša, dok će Čikvar biti posuđen BSK-u.

Slobodni u izboru nove sredine su M. Mišković i Nikolić kojima su istekli ugovori, kao i još nekolicini igrača koji dosad ionako nisu participirali u sastavu Osijeka II, pa će i dalje biti praćeni u nekim drugim klubovima. Sigurno će biti i dosta dolazaka jer je drugoligaški stupanj natjecanja značajno zahtjevniji u odnosu na konkurenciju koju su Osječani donedavno imali.

Pripreme u Sv. Martinu na Muri

Poznato je da će momčad do 31. srpnja trenirati u našem gradu, pretežito na terenu u Olimpije u Donjem gradu, a potom će 12 radnih dana provesti na posebnim pripremama u Svetom Martinu na Muri.

Što se protivnika tiče, Skenderovi će izabranici odmjeriti snage s mađarskim Csakvarom, Orašjem iz BiH, u dva navrata s BSK-om, Al Fatehom iz Saudijske Arabije, Kustošijom i Varaždinom. Početak natjecanja u Drugoj hrvatskoj nogometnoj ligi zakazan je za 25. kolovoza.

HT Prva liga

1.Dinamo7+717
2.Osijek7+714
3.Lokomotiva7+713
4.Rijeka7+713
5.Gorica7+210
6.Slaven Belupo7-37
7.Hajduk7-37
8.Inter-Zaprešić7-67
9.Istra 19617-85
10.Rudeš7-101

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo

Osijek - Gorica

Stadion Gradski vrt, 22.09.2018. 16:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo

Rijeka - Osijek 1:1

HNK Rijeka, 16.09.2018. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti