Na korak do preokreta

Osvrt na ogled u Bijelom Brdu (2:2)

10.09.2018.

Bijelo-plavi su imali zaostatak od dva gola razlike, a na kraju su bili bliže pobjedi od svoga domaćina.

Iznimno sadržajnu i zanimljivu utakmicu odigrali su u Bijelom Brdu nogometaši Osijeka II protiv domaćeg BSK-a. Vidjeli smo puno toga, četiri pogotka, isto toliko pogođenih vratnica, odnosno greda, uz još mnoštvo udaraca i pravih prigoda, što je moglo zadovoljiti i najizbirljivije nogometne zaljubljenike. I još jednom se uvjerili kako ni vodstvo od 2:0 ne znači baš previše jer se brzo sve može okrenuti drugačije, a neizvjesnost potrajati do posljednjih trenutaka…

Štrkalj zabio u pravo vrijeme

Imao je BSK prednost od dva gola razlike koju je ostvario već u prvih 15-ak minuta. U tom je razdoblju jednom uzdrmao i okvir vratiju, a Osječani se nikako nisu uspjeli snaći, pa je rezultatski zaostatak bio logična posljedica takvih okolnosti na terenu. Kasnije su se i gosti stabilizirali, preuzeli inicijativu i krenuli agresivnije po što brži pogodak koji bi ih vratio u utakmicu. Postigao ga je Štrkalj u pravo vrijeme, pred sam kraj prvog poluvremena, što je bilo i psihološki bitno uoči odlaska na odmor.

Eurogol Špoljarića za podjelu bodova

Od prve minute nastavka se vidjelo da će domaćin teško sačuvati prednost. Čak u tri navrata Bijelo-plavi su pogađali vratnicu (Šutalo, Talys i Štrkalj), pa je izjednačenje baš „visilo“ u zraku. Osječani su ga dočekali u 62. minuti. Lončar je iznio loptu od svoga, pa gotovo do suparničkog šesnaestera, u pravo vrijeme proigrao Špoljarića koji je pravim eurogolom s gotovo 25 metara matirao Ilinčića. Nakon toga smo vidjeli obostrano izgledne prilike, uz više uzbuđenja pred vratima BSK-a. Bodovi su podijeljeni, a oko 600 gledatelja je aktere ovoga susreta nagradilo zasluženim pljeskom. Osijek II je igrao u sastavu: Kukić, Hudećek (Ćakarić), Šutalo, Ćosić, Lončar, Talys, Žaper, Plum (Durdov), Soldić, Špoljarić i Štrkalj.