NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Na korak do preokreta

Osvrt na ogled u Bijelom Brdu (2:2)

Na korak do preokreta

10.09.2018.

Bijelo-plavi su imali zaostatak od dva gola razlike, a na kraju su bili bliže pobjedi od svoga domaćina.

Iznimno sadržajnu i zanimljivu utakmicu odigrali su u Bijelom Brdu nogometaši Osijeka II protiv domaćeg BSK-a. Vidjeli smo puno toga, četiri pogotka, isto toliko pogođenih vratnica, odnosno greda, uz još mnoštvo udaraca i pravih prigoda, što je moglo zadovoljiti i najizbirljivije nogometne zaljubljenike. I još jednom se uvjerili kako ni vodstvo od 2:0 ne znači baš previše jer se brzo sve može okrenuti drugačije, a neizvjesnost potrajati do posljednjih trenutaka…

Štrkalj zabio u pravo vrijeme

Imao je BSK prednost od dva gola razlike koju je ostvario već u prvih 15-ak minuta. U tom je razdoblju jednom uzdrmao i okvir vratiju, a Osječani se nikako nisu uspjeli snaći, pa je rezultatski zaostatak bio logična posljedica takvih okolnosti na terenu. Kasnije su se i gosti stabilizirali, preuzeli inicijativu i krenuli agresivnije po što brži pogodak koji bi ih vratio u utakmicu. Postigao ga je Štrkalj u pravo vrijeme, pred sam kraj prvog poluvremena, što je bilo i psihološki bitno uoči odlaska na odmor.

Eurogol Špoljarića za podjelu bodova

Od prve minute nastavka se vidjelo da će domaćin teško sačuvati prednost. Čak u tri navrata Bijelo-plavi su pogađali vratnicu (Šutalo, Talys i Štrkalj), pa je izjednačenje baš „visilo“ u zraku. Osječani su ga dočekali u 62. minuti. Lončar je iznio loptu od svoga, pa gotovo do suparničkog šesnaestera, u pravo vrijeme proigrao Špoljarića koji je pravim eurogolom s gotovo 25 metara matirao Ilinčića. Nakon toga smo vidjeli obostrano izgledne prilike, uz više uzbuđenja pred vratima BSK-a. Bodovi su podijeljeni, a oko 600 gledatelja je aktere ovoga susreta nagradilo zasluženim pljeskom. Osijek II je igrao u sastavu: Kukić, Hudećek (Ćakarić), Šutalo, Ćosić, Lončar, Talys, Žaper, Plum (Durdov), Soldić, Špoljarić i Štrkalj.

 

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Slaven Belupo000
10.Varaždin000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Slaven Belupo

Stadion Gradski vrt, 19.07.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti