NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Odlična premijerna polusezona druge momčadi

Po svršetku drugoligaške jeseni

Odlična premijerna polusezona druge momčadi

19.11.2018.

Osijek II je treći na tablici, a još je puno važnije da „izbacuje“ igrače za prvu momčad, pa su svi u Klubu zadovoljni.

Treće mjesto zauzimaju nogometaši Osijeka II nakon 13 jesenskih kola u konkurenciji drugoligaša. Pritom su itekako uspješni kao debitanti u ovome društvu, ostvarivši sedam pobjeda, tri remija i tri poraza, uz gol-razliku 20:13. Učinkovitiji od Bijelo-plavih bili su samo vodeći Šibenik s 27 bodova i drugoplasirani Dinamo II koji ima dva boda manje od lidera, a jedan više od naše momčadi.

Cijelu polusezonu smo odradili vrlo kvalitetno, a tako je bilo i u završnom ogledu s Hrvatskim dragovoljcem. Moram biti sretan, zapravo i presretan našim učinkom, posebice jer nam je premijerna drugoligaška sezona bila i velika nepoznanica. Bilo je stoga i dosta strijepnje i nismo znali kako će sve ispasti, a sada, iz ove perspektive, mogu reći da smo u cjelini gledajući prikazali dobar nogomet. Od prvog kola u Šibeniku kvalitetno smo se prezentirali što se igre tiče, uz rezultate koji su svakako ohrabrujući, komentirao je trener Osijeka II, Dino Skender.

Dojam je izrazito pozitivan

Svi u NK Osijek moraju biti zadovoljni ostvarenim tijekom ljeta i jeseni jer se pokazalo da je naš drugoligaš legitimni kandidat čak i za osvajanje naslova prvaka!

S obzirom da smo novi u Ligi, jasno je da je i moj dojam izrazito pozitivan. Zaista mogu reći da smo izgledali dobro. Mislim da smo potpuno zasluženo na trećem mjestu, a čak bih rekao da smo mogli biti i bolje plasirani da neke bodove nismo pomalo nesretno izgubili. Dakle, mogli smo možda zauzimati i čelnu poziciju iako nam to nije prioritet. Dečkima od srca čestitam, napravili su odličan posao proteklih mjeseci. Nije nam bilo lako jer je svaka utakmica nosila i neke svoje poteškoće, stalno smo imali te „rošade“ iz prve u drugu momčad, pa se nije bilo lako pripremati ni za jednu utakmicu. Čestitam i svome stožeru jer su i svi u njemu zaslužni za ovo što smo ostvarili.

Plasman nije prioritetan

Naravno Osječanima nije prioritet „ganjati“ prvo mjesto na tablici jer im ono ionako ne može donijeti plasman u elitni razred hrvatskog nogometa. No, dosadašnji učinak i ostvareni plasman svakako odražavaju neupitnu kvalitetu i dobar rad…

Nama je najvažnije da nam se igrači razvijaju i da igramo dobar nogomet, a nitko nije sretniji od mene i njih u svlačionici kada se to spoji i s dobrim rezultatima. Već smo izbacili neke igrače prema prvoj momčadi, svakako ih ima još i samo je pitanje kada će i kojega od naših igrača kolega Zoran Zekić pozvati među svoje izabranike.  Zahvalnost ide i klupskom čelništvu i logistici, ovo je naš zajednički projekt i drago mi je što opravdava svoju osnovnu svrhu. No, ne želimo se isključivo zadovoljiti postignutim. Podvući ćemo crtu, analizirati učinjeno i vidjeti što je bilo dobro, a što još možemo popraviti. Želimo još bolji ući u proljetni nastavak sezone, poručio je Skender.

HT Prva liga

1.Dinamo36+5492
2.Rijeka36+3467
3.Osijek36+2562
4.Hajduk36+2062
5.Gorica36+1159
6.Lokomotiva36+849
7.Slaven Belupo36-1237
8.Inter-Zaprešić36-4431
9.Istra 196136-4225
10.Rudeš36-5414

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti