NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Početkom veljače - kompletan kadar

Novosti iz redova Osijeka II

Početkom veljače - kompletan kadar

22.01.2019.

Igrači i dalje dolaze na probu, neki su i ustupljeni drugim klubovima, no sve će biti poznato za desetak dana.

I nogometaši Osijeka II odrađuju pripreme za nastavak sezone, u njihovom slučaju u Drugoj HNL. Igračka „križaljka“ još se uvijek popunjava, a momčad bi trebala biti formirana do odlaska u Medulin koji je predviđen za 4. veljače. Tamo će stručni stožer povesti oko 25 igrača, računajući i vratare, a Osječani će u Istri boraviti dva tjedna, odnosno do 17. veljače. Trener Dino Skender za sada je zadovoljan odrađenim, iako snijeg otežava ono što je bilo zamišljeno do polaska na Jadran..

Nekako smo i računali da bi se vrijeme moglo pogoršati u drugoj polovici siječnja. Treniramo od samoga početka na terenu s umjetnom travom kako ne bismo učestalo mijenjali podlogu. Sada je, onako, još uvijek dosta „prometno“ jer nam igrači dolaze na probu, a vidjet ćemo koga ćemo zadržati, ističe Skender.

Zasad trojica otišla na posudbe

Što se tiče promjena u odnosu na prvi dio sezone, izvjesno je da u momčadi neće biti Dragana Juranovića koji je otišao na posudbu u Rudeš. Također, Mateo Jakšić i Ivan Ikić ustupljeni su Međimurju. S Osječanima treniraju i povratnici s posudbe: Kristijan Pavičić, Josip Čikvar, Nicholas Llanos i Filip Lišnić, što ne znači da će svi i nadalje ostati u kadru.

Kada se prva momčad vrati iz Rovinja bit će nam poznatija situacija glede onih igrača koje je kolega Zekić vodio na pripreme, a u prvom dijelu sezone su najčešće nastupali za nas. Trenutno mi je teško nešto određenije reći o tomu, pa bih radije sačekao još pet-šest dana, dodao je kormilar našeg drugoligaša.

Dosad stigli, uglavnom, napadači

Dodajmo da su nova lica u osječkoj svlačionici Nadrey Dago (21), napadač iz Obale Bjelokosti koji je došao iz Sesveta, vratar Kristijan Župić (18) iz Cementa Beočin, krilo Toni Kolega (20) iz Kustošije i još jedan igrač ofanzivne orijentacije Filip Hranjec (18) koji je dosad igrao za juniore Lokomotive.

Poznato je da će Osijek II tijekom boravka u Medulinu sudjelovati i na jednom turniru gdje su mu zajamčene tri utakmice, a potom će ih odigrati još toliko u drugih sedam dana. To bi trebalo biti sasvim dovoljno do povratka kući.

HT Prva liga

1.Dinamo5+913
2.Hajduk5+1012
3.Rijeka5+210
4.Osijek5+28
5.Gorica5-17
6.Istra 19615-26
7.Slaven Belupo5-56
8.Lokomotiva5-44
9.Inter-Zaprešić5-52
10.Varaždin5-62

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 6. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 25.08.2019. 20:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 5. kolo

Rijeka - Osijek 1:1

HNK Rijeka, 18.08.2019. 20:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti