Vrlo jak otpor Zrinjskom

Međunarodni „Medulin kup 2019“

07.02.2019.

Osijek II je odigrao dobru utakmicu s drugoplasiranom momčadi BiH Premier lige koja je pobijedila s minimalnih 1:0.

Momčad Osijeka II poražena je u drugom nastupu na „Medulin kupu 2019“. Nakon pobjede nad GOŠK-om iz Gabele, Bijelo-plavi su izgubili od mostarskog Zrinjskog rezultatom 0:1, a strijelac jedinog pogotka bio je Bekić u 25. minuti iz kaznenog udarca. Osječani su pružili vrlo jak otpor protivniku koji zauzima drugo mjesto u Premier ligi Bosne i Hercegovine, a prema prikazanoj igri ne bi bilo nezasluženo da su izborili barem remi…

Izgledne šanse u završnici susreta

Zrinjski je u prvom poluvremenu imao nadmoć, a do vodećeg, pokazalo se i jedinog pogotka, došao je iz jedanaesterca. U tom razdoblju utakmice za Osijek II su igrali: Kukić, Ćosić, Radeljić, Magdić, Soldić, Marin, Todorov, Žaper, Caimacov, Kolega i Dago. U nastavku su na teren izašle nove jedanaestorice na obje strane. Bijelo-plavi su u tom dijelu dvoboja bili poduzetniji i opasniji, dvije prilike imao je Talys, a u samoj završnici ozbiljno su zaprijetili Bliznac i Projeto. Zahvaljujući vrlo raspoloženom vrataru Mostaraca Kolaku, rezultat je ostao nepromijenjen. Osječki je sastav tada bio: Barešić, Projeto, Gačić, Hudećek, Talys, Todorov, M' Pinda, Čakarić, Lišnić, Durdov i Daku, a još je ušao i Bliznac.