Doveli jednog od najvećih talenata

Bijelo-plavi razmišljaju i razvojno

Doveli jednog od najvećih talenata

25.06.2019.

Osijek je uspio angažirati 17-godišnjaka iz Vinkovaca, Diona Belju koji je bio na meti mnogih domaćih i stranih klubova.

Kada u Gradskom vrtu rade na dovođenju pojačanja, ne razmišlja se samo o aktualnoj sezoni nego se ozbiljno planira i budućnost. Da je uistinu tako, potvrđuje i dolazak jednog od najvećih talenata u Hrvatskoj, vinkovačkog nogometnog bisera Diona Drena Belje. On je u ponedjeljak, nakon što je naša prva momčad krenula na pripreme u Austriji, potpisao ugovor s Bijelo-plavima, pri čemu se može zaključiti da su Osječani dobili bitku s brojnim klubovima koji su Diona željeli vidjeti u svojim redovima.

Odličan učinak u seniorima Cibalije

Iako je tek u ožujku napunio 17 godina te je nominalno kadet, igrao je za seniore Cibalije i ne samo da je dobio priliku, nego je bio jedan od najzaslužnijih za plasman Vinkovčana u Drugu HNL. Naime, Beljo je postigao devet golova, a imao je i isto toliko asistencija, a takav učinak nije mogao promaknuti „lovcima“ na talente. Cijelo su ga vrijeme pratili brojni skauti i klubovi, posebice iz razloga što je svojom impozantnom visinom od 195 centimetara vrlo pokretljiv i spretan s loptom, pa su ga neki već prozvali i vinkovački Zlatan Ibrahimović. Njegovu su obitelj kontaktirali i Dinamo i Hajduk i Rijeka i Lokomotiva, a najintenzivnije ga je pratio Osijek u kojemu je na kraju i završio.

Bio i u kampu Sampdorije

Lani je taj mladi U-17 reprezentativac bio u kampu Sampdorije, zvala ga je i praška Sparta, no oni koji vode brigu o karijeri ovoga mladića, prije svih njegovi roditelji, procijenili su kako još nije došlo vrijeme za takav rasplet situacije. Priliku za novi uzlet i napredovanje imati će u NK Osijek, što mu zasigurno odgovara ne samo iz nogometnih razloga. Riječ je o velikom potencijalu i sigurno je da će u našoj Školi učiniti sve da Dion razvije sve svoje igračke sposobnosti i brzo bude spreman i za dokazivanje na velikoj sceni. Potpisao je ugovor na tri godine, a pojavit će se na prozivci B momčadi u prvoj polovici srpnja.

Predispozicije za kvalitetan razvoj

Glavni klupski skaut i pomoćnik sportskog direktora Marin Skender ukazao je na činjenicu zbog koje je Beljo i doveden u Gradski vrt:

Dečko je svojim nastupima u Cibaliji, u nimalo naivnoj Trećoj ligi, zaista skrenuo pozornost na sebe. Vrlo je zanimljiv materijal, o čemu svjedoče i ponude koje je imao, pa mi je drago što je izabrao Osijek u takvim okolnostima. Svakako je riječ o ulaganju u budućnost, a izvjesno je da će Dion kombinirano igrati i za naše juniore i za drugu momčad u drugoligaškim susretima. Ima predispozicije za kvalitetan igrački razvoj i obje su strane vrlo zadovoljne njegovim potpisom za Osijek.

5.Gorica11015
7.Istra 196111-610