NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Doveli jednog od najvećih talenata

Bijelo-plavi razmišljaju i razvojno

Doveli jednog od najvećih talenata

25.06.2019.

Osijek je uspio angažirati 17-godišnjaka iz Vinkovaca, Diona Belju koji je bio na meti mnogih domaćih i stranih klubova.

Kada u Gradskom vrtu rade na dovođenju pojačanja, ne razmišlja se samo o aktualnoj sezoni nego se ozbiljno planira i budućnost. Da je uistinu tako, potvrđuje i dolazak jednog od najvećih talenata u Hrvatskoj, vinkovačkog nogometnog bisera Diona Drena Belje. On je u ponedjeljak, nakon što je naša prva momčad krenula na pripreme u Austriji, potpisao ugovor s Bijelo-plavima, pri čemu se može zaključiti da su Osječani dobili bitku s brojnim klubovima koji su Diona željeli vidjeti u svojim redovima.

Odličan učinak u seniorima Cibalije

Iako je tek u ožujku napunio 17 godina te je nominalno kadet, igrao je za seniore Cibalije i ne samo da je dobio priliku, nego je bio jedan od najzaslužnijih za plasman Vinkovčana u Drugu HNL. Naime, Beljo je postigao devet golova, a imao je i isto toliko asistencija, a takav učinak nije mogao promaknuti „lovcima“ na talente. Cijelo su ga vrijeme pratili brojni skauti i klubovi, posebice iz razloga što je svojom impozantnom visinom od 195 centimetara vrlo pokretljiv i spretan s loptom, pa su ga neki već prozvali i vinkovački Zlatan Ibrahimović. Njegovu su obitelj kontaktirali i Dinamo i Hajduk i Rijeka i Lokomotiva, a najintenzivnije ga je pratio Osijek u kojemu je na kraju i završio.

Bio i u kampu Sampdorije

Lani je taj mladi U-17 reprezentativac bio u kampu Sampdorije, zvala ga je i praška Sparta, no oni koji vode brigu o karijeri ovoga mladića, prije svih njegovi roditelji, procijenili su kako još nije došlo vrijeme za takav rasplet situacije. Priliku za novi uzlet i napredovanje imati će u NK Osijek, što mu zasigurno odgovara ne samo iz nogometnih razloga. Riječ je o velikom potencijalu i sigurno je da će u našoj Školi učiniti sve da Dion razvije sve svoje igračke sposobnosti i brzo bude spreman i za dokazivanje na velikoj sceni. Potpisao je ugovor na tri godine, a pojavit će se na prozivci B momčadi u prvoj polovici srpnja.

Predispozicije za kvalitetan razvoj

Glavni klupski skaut i pomoćnik sportskog direktora Marin Skender ukazao je na činjenicu zbog koje je Beljo i doveden u Gradski vrt:

Dečko je svojim nastupima u Cibaliji, u nimalo naivnoj Trećoj ligi, zaista skrenuo pozornost na sebe. Vrlo je zanimljiv materijal, o čemu svjedoče i ponude koje je imao, pa mi je drago što je izabrao Osijek u takvim okolnostima. Svakako je riječ o ulaganju u budućnost, a izvjesno je da će Dion kombinirano igrati i za naše juniore i za drugu momčad u drugoligaškim susretima. Ima predispozicije za kvalitetan igrački razvoj i obje su strane vrlo zadovoljne njegovim potpisom za Osijek.

HT Prva liga

1.Hajduk11+1423
2.Dinamo10+1322
3.Osijek11+719
4.Rijeka10+719
5.Gorica11015
6.Lokomotiva11-115
7.Istra 196111-610
8.Slaven Belupo11-1510
9.Inter-Zaprešić11-87
10.Varaždin11-117

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo

Inter-Zaprešić - Osijek

ŠRC Zaprešić, 20.10.2019. 15:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo

Osijek - Gorica 2:1

Stadion Gradski vrt, 05.10.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti