NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Tolić: Model igre je zadan

Počinje natjecanje u Drugoj HNL

Tolić: Model igre je zadan

14.08.2019.

Uvijek je osnovna intencija naše B momčadi razvoj i produkcija igrača za najbolji sastav, bez opterećenja plasmanom.

U nedjelju, utakmicom protiv Dinama II u Zagrebu, počinje nova sezona za nogometaše Osijeka II u Drugoj HNL. Kao što je poznato, Osječani su u odnosu na prošlu natjecateljsku godinu dobili novog trenera, od prošloga mjeseca to je Igor Tolić koji je prethodno bio na klupi juniora splitskog Hajduka s kojim je raskinuo ugovor na vlastiti zahtjev.

Došao sam nešto kasnije, pa smo tako prilagodili i raspored kontrolnih utakmica. Imali smo suparnike s različitim sustavima igre što nam je zasigurno koristilo u smislu onoga što smo planirali odraditi. Najviše smo radili na organizaciji napada i visokom presingu, no tek smo na početku jednog procesa koji će sigurno potrajati cijelu polusezonu, istaknuo je Tolić.

Mladi još dosta moraju učiti

Što se tiče stila i načine igre, u Osijeku II nastavljaju raditi po unaprijed postavljenim smjernicama i tu neće biti promjena.

Model igre je zadan što se tiče seniorske momčadi. Mi to slijedimo, a imamo određeni komfor za neke stvari i to onda iskomuniciramo i prenosimo našim mladim igračima koji još dosta toga trebaju naučiti da bi mogli dosegnuti razinu najboljeg sastava. No, vrijedni su i zainteresirani za ono što radimo, tako da je zasad sve dobro.

Profilirati što više igrača

Kada je riječ o planovima i ambicijama, Tolić je ustvrdio:

Uvijek nam je osnovni cilj profilirati što više igrača za prvu momčad. Nadalje, želimo imati stabilnost u drugoligaškoj konkurenciji, bez nekakvih posebnih rezultatskih opterećenja. Tu bih dodao i osobni razvoj svakog igrača, ne samo u nogometnom smislu, nego i u širem kontekstu. Spomenuo bih još i profiliranje nekih stvari u načinu igre koje bi bile prepoznatljive i primjenjive i na razini onoga što NK Osijek prezentira u najvišem stupnju natjecanja.

Foto: Dubravka Petrić/PIXSELL

HT Prva liga

1.Dinamo5+913
2.Hajduk5+1012
3.Rijeka5+210
4.Osijek5+28
5.Gorica5-17
6.Istra 19615-26
7.Slaven Belupo5-56
8.Lokomotiva5-44
9.Inter-Zaprešić5-52
10.Varaždin5-62

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 6. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 25.08.2019. 20:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 5. kolo

Rijeka - Osijek 1:1

HNK Rijeka, 18.08.2019. 20:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti