NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Beljo: Nije ih bilo lako „probiti“

Osijek II bolji od Kustošije

Beljo: Nije ih bilo lako „probiti“

12.09.2019.

Naš je drugoligaš u Gradskom vrtu slavio s 2:0, a mladi je Vinkovčanin postigao svoj prvi pogodak za Bijelo-plave.

I drugu utakmicu ove sezone na domaćem terenu nogometaši Osijeka II riješili su u svoju korist bez nekih većih problema. Doduše, nisu bili onako „raspucani“ kao protiv BSK-a, no ipak su dominirali u ogledu s Kustošijom i zaslužili pobjedu od 2:0. Domaćina je u vodstvo doveo Kolega u 27. minuti, da bi u samoj završnici, u sudačkoj nadoknadi vremena, strijelac bio i Beljo. Našem najmlađem igraču (17 godina) to je bio i drugoligaški prvijenac…

Bili su dobar i čvrst protivnik. Iako smo poveli u prvih pola sata, dobro su se branili i nismo u prvom poluvremenu imali baš puno šansi. U drugom dijelu su nas uspjeli malo i pritisnuti u nekim situacijama, imali su neke svoje prigode, ali smo ipak bili dominantniji. Nije ih bilo lako „probiti“, no sretan sam zbog pobjede, rekao je mladi Vinkovčanin.

„Očekujem u svemu napredak“

Osječani su zasigurno kvalitetnija momčad u odnosu na Kustošiju, no ipak nije bilo lako doći do očekivane pobjede. Beljo je ušao u drugom poluvremenu i bio stalna opasnost za protivničku obranu.

Drago mi je da sam postigao pogodak, nakon nekoliko propuštenih prilika. Žao mi je što se i ranije nisam upisao među strijelce, no ipak je najvažnije da smo osvojili bodove. Očekujem u nastavku sezone još bolje igre, da popravim realizaciju i u svemu napredujem.

Zanimljivo je istaknuti kako je kod oba pogotka asistent bio stoper Magdić. Osijek II je igrao u sastavu: Barešić, Magdić, Gačić, Ćosić, Benić, Almeida, Soldić (’67. Barišić), Ilić (’67. Bliznac), Todorov, Dago (’46 Beljo) i Kolega. Bijelo-plavima je to sedmi osvojeni bod, a u sljedećem kolu Tolićeva momčad gostuje kod Croatije u Zmijavcima.

Foto: Dubravka Petrić/PIXSELL

HT Prva liga

1.Dinamo23+3256
2.Hajduk23+2244
3.Rijeka23+1041
4.Osijek23+1238
5.Lokomotiva23+637
6.Gorica23-931
7.Slaven Belupo23-1922
8.Inter-Zaprešić23-1617
9.Istra 196123-1716
10.Varaždin23-2115

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 24. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 29.02.2020. 15:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo

Rijeka - Osijek 1:0

HNK Rijeka, 22.02.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti