Crveni karton poremetio planove

Drugoligaški derbi pripao Riječanima

27.10.2019.

Do isključenja Magdića rezultat je bio neriješen, a nakon toga je Orijent 1919 odlično iskoristio igrača više na terenu.

Osijek II je doživio drugi poraz na domaćem terenu ove sezone. U Gradskom vrtu je slavila (3:1) momčad riječkog Orijenta 1919 i tako zadržala drugu poziciju na prvenstvenoj ljestvici hrvatskih drugoligaša. Osječani su odigrali dosta dobrih 45 minuta u prvom poluvremenu, da bi u nastavku gosti bili bolji što su materijalizirali i s dva pogotka u tom razdoblju igre.

Zaista smo ih nadigrali u prvom dijelu i šteta je što nekoliko odličnih prilika nismo iskoristili za stjecanje prednosti. Primili smo izjednačujući gol baš prije odlaska na odmor i to iz kornera koji nije bio. Protivnik je bolje krenuo u drugo poluvrijeme, a ključni trenutak je svakako bio isključenje Magdića kada su nam iz tog „slobodnjaka“ zabili i gol za vodstvo, rekao je osječki kapetan Tomislav Soldić.

Inicijativa do primljenog pogotka

Imao je naš drugoligaš inicijativu sve do primljenog prvog gola, stvarao je i prigode koje su olako propuštene (Latković, Kolega, Dago…). No, bio je i Orijent opasan u kontri i polukontri, tako da se rezultat više puta mogao mijenjati. Kada je u 55. minuti Magdić zaradio crveni karton, a Monjac atraktivno iz slobodnog udarca zatresao mrežu za 1:2, domaćinu je bilo teško učiniti nešto više do kraja susreta. Osijek II je igrao u sastavu: Barešić, Magdić, Gačić, Ćosić, Barišić, Benić, Ilić, Soldić (77. Kuzminski), Dago, Latković (67' Beljo) i Kolega (77. Bliznac). Strijelac za 1:0 bio je Latković u 31., što je njegov drugi uzastopni pogodak u drugom nastupu za Osječane.