Pred nogometašima Osijeka II je osam radnih tjedana do početka nove drugoligaške sezone koja starta 15. kolovoza.

Ovoga su se tjedna, nakon kraće stanke, ponovno okupili nogometaši Osijeka II i započeli priprema za iduću sezonu koja bi trebala krenuti 15. kolovoza. Uz glavnog trenera Tolića trenutno su u stručnom stožeru Damjanović, Šušnjara i Siber, a treninzi se kao i do sada održavaju na terenu NK Olimpija u Donjem gradu. Pred igračima je osam tjedana pripremnog razdoblja, s tim da bi se kroz uvodnih desetak dana jasnije i konkretnije posložio kadar koji će dočekati borbu za drugoligaške bodove. Ima i onih koji su došli na probu i pokušat će se nametnuti kroz treninge i neke kontrolne oglede koji su, primjerice, već dogovoreni s Cibalijom i BSK-om, 4. i 11. srpnja dok će se predstojećeg vikenda igrati međusobno.

Čekaju se propozicije

U procesu je trenutno 30 igrača uz četiri vratara, a o tomu kakvu će momčad Osijek II imati u novoj natjecateljskoj godini dosta toga ovisi o zaključcima odgovornih u HNS-u kada je riječ o propozicijama. To se posebice odnosi na ograničenje broja stranaca i dobne granice, odnosno koliko će se starijih igrača moći uvrstiti u zapisnik za svaku službenu utakmicu. Odluke po tim pitanjima trebale bi biti donijete do 1. srpnja.