Našem drugoligašu u nedjelju u goste stiže momčad Solina, a zasad je neizvjesno tko će zaigrati za Osijek II.

Nakon reprezentativne stanke ponovno će u borbu za bodove krenuti i hrvatski drugoligaši. Momčad Osijeka II u nedjelju će igrati na domaćem terenu, a u Gradskom vrtu od 13,30 sati gostuje Solin. Imajući u vidu trenutni plasman na prvenstvenoj ljestvici, Osječani su neupitno favoriti, no veliko je pitanje na koga će stručni stožer tom prigodom moći računati…

Neki su igrači imali pozitivne nalaze na koronavirus i bit će izvan konkurencije, a vidjet ćemo u kakvom će stanju biti igrači koji su ovih dana bili sa svojim reprezentacijama. Sve to, dakako, utječe na redovni proces rada jer je vrlo teško planirati nešto konkretnije, kada ne znaš tko će ti sljedeći dan biti na treningu. Uz to je i pitanje tko će u novonastalim okolnostima, kada je Covid-19 prisutan i u prvoj momčadi, biti na raspolaganju kolegi Bjelici i njegovom stožeru u subotu s Dinamom, ističe trener osječkog drugoligaša Igor Tolić.

Ostvariti još jednu pobjedu

Unatoč problemima, nadamo se da će situacija u nedjelju u ranim poslijepodnevnim satima biti takva da će Bijelo-plavi sastaviti što kvalitetniju jedanaestoricu uz dovoljno jaku pričuvnu klupu. Kada je riječ o protivniku, Tolić je spomenuo:

U posljednja dva kola su odigrali neriješeno protiv Hrvatskog dragovoljca, a prethodno su u gostima svladali Orijent, što je sasvim dovoljno upozorenje. Mi smo prethodno uvjerljivo slavili u Sesvetama i sada bismo, naravno, voljeli ostvariti još jednu pobjedu. Ne sumnjam da će dečki koji budu nastupili dati sve od sebe, s tim ni dosad nismo imali problema.

Prijenos susreta gledajte na NK Osijek YouTube kanalu.