Momčad Osijeka II izgubila je od Intera iz Zaprešića rezultatom 1:2.

Naša druga momčad u Gradskom vrtu je izgubila rezultatom 1:2 od Intera iz Zaprešića u 24. kolu Druge HNL. Tijekom i na kraju prvog poluvremena obje su mreže ostale prazne, da bi u drugome dijelu susreta gosti zabili golove u 49. i 73. minuti te ostvarili značajnu prednost koju nisu ispustili. Tek u sudačkoj nadoknadi naši su nogometaši uspjeli postići pogodak (zapravo je to bio autogol protivničkog igrača) i tako ublažiti poraz.

Bilo je teško kreirati šanse

Nakon tri uspješna nastupa, Osječani su ovaj puta ostali bez ijednog boda, dok su Zaprešićani ostvarili iznimno važnu pobjedu u borbi za opstanak.

Sigurno ćemo nešto naučiti iz ove utakmice. Uzet ćemo je kao „benchmark“ za buduće protivnike koji budu igrali u sustavu 5-3-2. Bilo je teško kreirati šanse jer je suparnik bio u niskom bloku i s gustom sredinom terena. Znali smo da će slobodni prostori biti na bokovima i da će naši bočni igrači imati vremena za organizirati napad, međutim, nismo uspjeli ostvariti ono o čemu smo govorili u pripremi susreta. Izostala je bolja komunikacija na travnjaku, komentirao je Igor Tolić ono što je njegova momčad odradila tijekom ovih 90 minuta.

Osijek II igrao je u sastavu: Kolić, Benić, Bakula, Karamatic, Mekić (od 83. Cvijanović), Cherif, Babin (od 70. Pudić), Stranput, Kuprešak (od 70. Latković), Janušić (od 83. Beljo), i Sekulić (od 86. Branšteter)

🎓 - Tekst napisali studenti Akademije za umjetnost i kulturu u sklopu stručne prakse u nogometnom klubu Osijek.