Naša B momčad je u Bijelom Brdu, u borbi za drugoligaške bodove, poražena od Opatije rezultatom 0:2.

Nisu nogometaši Osijeka II uspjeli doći do bod(ov)a u ogledu s Opatijom. U Bijelom Brdu je bilo 0:2 u izjednačenoj utakmici s vrlo malo prigoda, u kojoj su gosti bili spretniji i koncentriraniji te došli do pobjede. Prvo je poluvrijeme proteklo u borbenoj igri s obje strane, no s loptom se rijetko dolazilo u šesnaesterac tako da praktički nije bilo izravnih udaraca prema vratima. Taktički su i jedni i drugi odrađivali ono što je bilo dogovoreno u pripremi ovoga dvoboja, uz puno trke i zalaganja, ali ipak bez pravih uzbuđenja. U obrani Opatije dominirao je iskusni Zgrablić, koji ima i značajno prvoligaško iskustvo što se najbolje vidjelo u postavljanju i reakcijama kada je trebalo onemogućiti osječke napadače već u prijemu lopte.

Drugi poraz u Bijelom Brdu

Tako je, uz neke izmjene, bilo i u drugom dijelu susreta. Sve do 66. minute kada je Jozić neoprezno startao na protivničkog igrača unutar kaznenog prostora i to je bio jedanaesterac. Pejanović je bio vrlo siguran s bijele točke i doveo Opatijce u vodstvo kojega nisu ispustili do posljednjeg sučevog zvižduka. Iz jedne dobre kontre su ga uspjeli u samoj završnici i povećati, ponovno preko Pejanovića koji je bio miran u realizaciji i matirao Kolića u situaciji „jedan na jedan“. U posljednjim minutama sudac Kolarić je mogao dosuditi kazneni udarac i za Osječane nakon što je ispred gostujućih vratiju u jednom skoku onemogućen Baković, ali se ne može reći da Opatija nije zasluženo došla do sva tri boda. Naša je B momčad tako izgubila i drugu utakmicu u kojoj je, uvjetno rečeno, bila domaćin u Bijelom Brdu, baš kao i nedavno protiv Croatije iz Zmijavaca. Osijek II je igrao u sastavu: Kolić, Bukvić, Bakula, Barišić, Uwem, Hanuljak, Stranput, Pudić (od 63. Jozić), Mikolčić (od 78. Ajazi), M. Kuprešak (od 63. Omerović) i Branšteter (od 83. Baković).