Osijek II je izgubio u gostima kod Zagorca rezultatom 3:1 iako je većim dijelom susreta imao dominaciju.

Momčad Osijeka II poražena je u susretu 2. kola Druge hrvatske lige, na gostovanju kod Zagorca u Krapini. Domaćin je slavio s 3:1 u ogledu u kojem bi rezultat mogao zavarati one koji nisu bili na utakmici. Naime, Osječani su većim dijelom ovoga susreta bili dominantni, međutim, protivnik je svoje šanse pretvarao u golove, dok su Kurtovićevi izabranici ostali nedorečeni u tom pogledu. Imali su Krapinjani spretnog strijelca, iskusnog Smrekara koji im je omogućio sigurnih 2:0 već u uvodnih 17 minuta. Prvi je lijepo zabio iz „slobodnjaka“, a drugi u gužvi pred Sajkom. U 21. minuti Omerović je dobrim i vrlo preciznim udacem s ruba kaznenog prostora pogodio za smanjenje protivničkog vodstva.

Vratnica i greda spasile domaćina

Nastavili su Bijelo-plavi s posjedom lopte i šansama. Bili su bolji i opasniji na velikom krapinskom terenu, imali šanse, ali se nisu iskazali u realizaciji. Pritom im svakako nedostaje iskustvo, a i sreća im je u dva navrata okrenula leđa. Tankosić je loptu poslao u vanjski dio vratnice, dok je Blažanović u samom finišu prvog dijela pogodio gredu. Dakle, vrlo je malo nedostajalo da se na odmor ode s neriješenim ishodom. Naši su nogometaši imali inicijativu i u drugom dijelu, uz pet-šest udaraca prema vratima Zagorca. Domaćin se povukao na svoju polovicu i vrebao iz kontre, a jednu je takvu dočekao u 67. minuti kada je Galić pogodio za nedostižnih 3:1. Osijek II je igrao u sastavu: Sajko, Barišić, Lišnić, Ivandić (od 86. Polanec), Bukvić, Verhas (od 69. R. Bakić), Marković, Tankosić, Galušić (od 46. Polić), Blažanović (od 74. Jozić) i Omerović.