Druga momčad Osijeka odigrala je neriješeno s vodećim Jadranom (LP) i pritom apsolutno zaslužila više od boda.

Omerović je u šansi već u 2. minuti nakon ubačaja Lišnića, nešto kasnije zaprijetio je i Ivandić, udarcem izvan kaznenog prostora, no Margan je bio siguran na vratima. Isti je igrač Osječana još bliže pogotku bio u 11. minuti, šutiravši u donji lijevi donji kut, a „portir“ Jadrana je opet dobro reagirao. No, osam minuta kasnije „Plavi“ dolaze u vodstvo. N. Marić je osvojio loptu na polovici Osječana, fino proigrao Paponju koji asistira Glavini čiji je udarac Sajko obranio. Međutim, na odbijenu loptu dolazi ponovno N. Marić i precizno pogađa donji desni kut za 0:1. Odličnu šansu za izjednačenje imao je Fućak desetak minuta prije odlaska na odmor, na centaršut Lišnića. Pucao je s 13-14 metara i prebacio vrata dok je u sljedećem napadu pucao u dobro postavljenog Margana. Izglednu situaciju ne koristi ni Omerović dok je na drugoj strani u prigodi bio M. Marić. I onda u sudačkoj nadoknadi nedvojbeni jedanaesterac za Osječane. Ivandića je srušio Čepo, a Omerović s bijele točke sigurno naciljao za 1:1.

Neiskorišteni jedanaesterac i vratnica

Prvu šansu u nastavku propustio je Rodin čiji udarac glavom nije bio precizan. U 64. minuti još jedan očiti kazneni udarac za Bijelo-plave nakon što je Raić igrao rukom. Fućak je preuzeo ulogu izvođača, ali ga je „pročitao“ Margan i sačuvao mrežu. Prigodu za goste propustio je Dulaj nakon ubačaja Kordića, glavom nije dobro pucao. Blizu je pogotku bio Bukvić, lopta je završila nekoliko centimetara pokraj vratnice. U 86. minuti Polić asistira Lišniću, a njegov udarac zaustavlja lijeva vratnica, uz puno sreće za ovaj puta igrom podređene Pločane! Bodovi su u Gradskom vrtu na kraju podijeljeni iako su Kurtovićevi izabranici bili puno bliže pobjedi. Lider na ljestvici ni u Slavoniji, ipak, nije doživio svoj prvi poraz u SuperSport Drugoj HNL. Osijek II je igrao u sastavu: Sajko, Stanušić, Tankosić, Prekodravac, Lišnić, Janjić (od 46. Vuica), Galušić (od 73. Polić), Ivandić (od 90. Jozić), Bukvić, Fućak i Omerović.