U subotu se u Slavonskom Brodu sastaju dvije slavonske momčadi koje prezentiraju dobar i napadački nogomet.

U 9. kolu SuperSport Druge hrvatske lige na rasporedu je jedan od slavonskih derbija u kojem će snage odmjeriti Marsonia i Osijek II. Utakmica će biti odigrana u subotu, 15. listopada, na stadionu Stanko Vlainić-Dida s početkom u 13 sati. Dosadašnji dio sezone nešto su bolji odradili Bijelo-plavi koji su u osam prvenstvenih nastupa osvojili 11 bodova, što je bod više u odnosu na Brođane. Nekada su se ovi protivnici sastajali u bivšoj Trećoj HNL Istok, a sada ćemo vidjeti tko će se bolje snaći u (n)ovom ligaškom natjecanju.

Čak osmorica bivših Osječana u „Marsi“

Zanimljivost ovoga dvoboja je u činjenici da u redovima Marsonije trenutno nastupa čak osam igrača koji su dio svoje karijere proveli u Gradskom vrtu. Riječ je o Krijanu, Svrzliću, Aniću, Ivanagiću, Begoviću, Balentoviću, Blatančiću i iskusnom I. Prijiću dok za Osijek II igraju Brođani Ivandić i Jozić. Može se reći da su obje momčad u posljednje vrijeme prezentirale dobar nogomet, što u nekim susretima nisu materijalizirali uspješnijim ishodima. Za očekivati je dobru i zanimljivu utakmicu u lijepom navijačkom ambijentu.