U SuperSport Drugoj nogometnoj ligi Kurtovićevi učenici ove subote dočekuju momčad Sesveta.

Drugoligaši ovih dana igraju prvenstvene utakmice 12. kola, a dosadašnji je tijek natjecanja pokazao da su dvije momčadi naglašenije od svih ostalih iskazale svoje ambicije u borbi za prvo mjesto. Na čelnoj poziciji je praktički cijelo vrijeme Jadran Luka Ploče, a prate ga Sesvete koje će upravo ove subote gostovati u Gradskom vrtu. Sesvećani imaju samo jedan poraz u 11 odigranih susreta i svakako su ozbiljan kandidat u borbi za prvaka. Već u devet uzastopnih ogleda nisu osjetili gorčinu poraza i sigurno i kod nas očekuju nastavak uspješne serije. No, Osijek II svima, pa tako i njima, može biti itekako neugodan suparnik, što i očekujemo na terenu u dvoboju koji počinje u 14 sati.

Nametnuti se napadačkom igrom

Osječani sigurno nisu baš zadovoljni bodovnim učinkom kojega su prethodno ostvarili jer su neki od doživljenih poraza uslijedili i kao splet pomalo nes(p)retnih okolnosti. Jasno je da trener Kurtović od svakog igrača uvijek prvenstveno očekuje maksimum u smislu angažmana i iskazane energije, dok je sama prezentacija ovisna o puno toga, dakako i o snazi, odnosno raspoloženju protivnika. Želja osječkih mladića uvijek ostaje ista: dati sve od sebe i nametnuti se napadačkom igrom, koja bi i protiv Sesveta trebala iznjedriti sasvim dovoljno šansi, a nadamo se i golove. Jedno od najboljih izdanja Bijelo-plavih vidjeli smo protiv vodećeg Jadrana, bilo bi sada lijepo nešto slično ponoviti i u ovom kolu, dakako uz pobjedu na kraju.