Osječka mladost će i ovaj puta biti na dosta velikom iskušenju na još jednom gostovanju u SuperSport Drugoj NL.

U 19. kolu Druge hrvatske nogometne lige Osijek II ovoga ponedjeljka gostuje kod Hrvaca. Utakmica počinje u 15,30 sati, a Osječani su i ovaj puta na put krenuli u značajno prorijeđenom sastavu. Naime, zbog ozljede nema Ivića, tri žuta kartona ima Ivandić, dok su Sajko i Bukvić s reprezentacijom U-19 i također nisu na raspolaganju stručnom stožeru Bijelo-plavih. Stoga je trener Kurtović morao posegnuti za većim brojem juniora kako bi popunio kadar za ovu utakmicu.

Nova iskustva i igračko sazrijevanje

Osječani su trenutno 12. na prvenstvenoj ljestvici s 18 osvojenih bodova u isto toliko dosad odigranih susreta. Našim mladićima nitko ne može ništa prigovoriti na planu borbenosti i zalaganja, no neiskustvo se plaća kada igraš protiv puno iskusnijih i fizički čvršćih suparnika. No, svakome od naših mladića ovakve utakmice zasigurno dobro dođu u igračkom sazrijevanju. Što se tiče Hrvaca, oni su na 29 osvojenih bodova i zauzimaju 9. poziciju, uz napomenu kako na poraz ne znaju još od 12. kola, pri čemu najčešće igraju – neriješeno.