Posve mlada, praktički juniorska momčad Bijelo-plavih, ove je subote domaćin u Gradskom vrtu.

Znamo da se već ponavljamo u najavama utakmica Osijeka II, no neke stvari su jednostavno – činjenica. Kada zapravo juniori iz vikenda u vikend igraju protiv seniora, teško je očekivati da mogu nešto više rezultatski napraviti jer je u mnogočemu prisutna razlika u korist onih čiji prosjek godina nije na granici punoljetnosti kao kod nas. Nisu to nikakvi alibiji, nego jednostavno stvarnost koju su odavno prihvatili i svi treneri B momčadi Bijelo-plavih, pa tako i Hrvoje Kurtović. Nikada se nije „vijao“ nekakav plasman, nego je važnije mnogim dečkima pružiti priliku, kako bi se u bliskoj budućnosti lakše i objektivnije procijenilo na koga se može ozbiljnije računati u NK Osijek i na puno jačoj sceni nego što je ova na kojoj se sada prezentiraju.

Daleko najmlađi kadar u Ligi

Uoči današnjeg ogleda s Bjelovarom u Gradskom vrtu (14 sati), stručnom stožeru će nedostajati najveći broj igrača do sada. Dosta ih je s prvom momčadi u mađarskom Felcsutu, imamo srećom i onih koji su u reprezentativnim vrstama, pa zbog toga moraju izostati, a nije dobro što su neki ozlijeđeni. To znači da će na travnjak istrčati daleko najmlađi kadar u SuperSport Drugoj nogometnoj ligi. Ove mladiće, stoga, vrijedi podržati i sigurni smo da će dati sve od sebe, bez obzira na lošu rezultatsku seriju u nastavku sezone. Što se tiče protivnika, Bjelovarčani su u gornjem dijelu ljestvice sa željom da se domognu i vodećeg terceta.